Kontynuujemy prace nad Społecznym Archiwum Warszawy (SAW) – internetowym zbiorem wspomnień i fotografii z prywatnych albumów, które pokazuje, jak zmieniała się stolica w oczach i obiektywach warszawiaków. W 2019 roku szczególnie zajmiemy się ostatnimi 30 latami przemian w przestrzeni Warszawy – od wyborów w 1989 roku. 

Gdy idziesz na spacer do parku, one kryją się w pobliżu. Gdy wracasz ze szkoły, mogą być zaledwie kilka kroków od ciebie. Czasami specjalnie ich szukasz, ale czasami wpadasz na nie niespodziewanie – w drodze do sklepu, na wakacjach, szukając miejsca do przypięcia roweru. Kto to? Co to? Uwaga! To ZABYTEK! Jeśli chcesz lepiej poznać warszawskie zabytki - cykl 10 rodzinnych warsztatów architektonicznych to propozycja dla Ciebie!

Kolejny raz ruszamy z akcją zbierania wspomnień i archiwalnych fotografii do Społecznego Archiwum Warszawy. Może to właśnie dzięki Tobie nasze zbiory się powiększą? Dołóż swoją cegiełkę do budowy SAW-u!

internetmale

 

To już siódmy rok będziemy spacerować PO WOLI i oczywiście DO WOLI. 

Pierwszą wycieczkę: „Wolska Syberia” poprowadzi w niedzielę, 07.05.17, Patrycja Jastrzębska, historyczka sztuki, varsavianistka.

Na wszystkie spacery wstęp wolny!

Przemierzymy Wolę wzdłuż i wszerz tropem rozwoju transportu na Woli. A poruszać się będziemy nie tylko pieszo, ale także rowerowo.

Zabierzemy Was również na wycieczkę legendarnym warszawskim ogórkiem!

grafika maslaw

Serdecznie zapraszamy na premierę strony TUBYLOTUSTALO.PL

oraz debatę I KOMU TO PRZESZKADZAŁO? WYBURZONE/PRZEKSZTAŁCONE PO 1989 R. 

Dotychczas o Warszawie, jej architekturze, dziedzictwie i przestrzeni miejskiej można było przeczytać na stronie społecznościowej na Facebooku Tu było, tu stało, która zgromadziła niemałą liczbę osób zainteresowanych poruszanymi przez nich tematami (ponad 117 tysięcy „polubień”).
Tu było, tu stało już wkrótce będzie można znaleźć nie tylko na Facebooku, ale także pod tym adresem: www.tubylotustalo.pl.

21 marca 2017 r. (wtorek)/ godz. 18.00,
Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy, ul. Koszykowa 26/28,
s. konferencyjna, I piętro Gmachu im. St. Kierbedziów,
wstęp wolny!

 fot.czek.it

zdjęcia PM dorośli

 

PRZYPADEK MIASTO to cykl 10. warsztatów architektonicznych dla dorosłych.

Zapraszamy miłośników wszystkiego co miejskie do udziału w cyklu dziesięciu warsztatów poświęconych funkcjonowaniu miasta i problematyce związanej z architekturą, mieszkalnictwem, przestrzenią miejską, dziedzictwem kulturowym, ochroną zabytków i urbanistyką.

Czas trwania cyklu:  24 października - 14 grudnia 2016
6 warsztatów / ul. Nowogrodzka 84/86 / Budynek starej drukarni / w ramach Festiwalu Warszawa w Budowie 8
4 warsztaty / ul. Pańska 3 /Muzeum Sztuki Nowoczesnej