Kolejny raz ruszamy z akcją zbierania wspomnień i archiwalnych fotografii do Społecznego Archiwum Warszawy. Może to właśnie dzięki Tobie nasze zbiory się powiększą? Dołóż swoją cegiełkę do budowy SAW-u!

Czekamy na zdjęcia i wspomnienia z Warszawą w roli głównej lub w tle. Prześlij nam swoje fotografie mailem, umów się z nami na skanowanie fotografii z rodzinnego albumu lub odwiedź nas na jednym z wydarzeń, podczas których pojawimy się, żeby dzielić się wiedzą i wspomnieniami o stolicy.

baner 03

O co chodzi w Społecznym Archiwum Warszawy?

Społeczne Archiwum Warszawy to powstające w pełni oddolnie archiwum zdjęć i nagrań audio z Warszawą w roli głównej. Gromadzimy materiały od 2016 roku i dotąd zebraliśmy 500 fotografii oraz 100 nagrań audio ze wspomnieniami i komentarzami do zdjęć. Najstarsze zdjęcia pochodzą z lat 30., najnowsze to lata 2000. Wszystkie zebrane materiały są dostępne na stronie www.tubylotustalo.pl/spoleczne-archiwum.

Jak możesz pomóc?

Znalazłeś album po prababci ze zdjęciami z lat 50., na których zza dziecinnego wózka wyłania się świeżo wybudowany Pałac Kultury i Nauki? W portfelu trzymasz zdjęcie ze swojej pierwszej randki pod Rotundą? A może w ramach pracy zaliczeniowej wykonałeś serię fotografii warszawskich kin we wczesnych latach 90.?

Nie pozwól, by takie cuda pozostały w ukryciu! Inni miłośnicy Warszawy chętnie spojrzą na miasto oczami Twoimi i Twoich bliskich. Nawet, jeśli nie wiesz, jakie obiekty czy ulice są na zdjęciach i tylko przeczuwasz, że to Warszawa - zgłoś się do nas, mamy dużą wprawę w identyfikowaniu zdjęć nieidentyfikowalnych.

Jak przekazać zdjęcia?

Masz do wyboru trzy drogi:

  • Po prostu prześlij nam zdjęcia droga elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • Skontaktuj się z nami mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a to my dotrzemy do Ciebie ze skanerem i zrobimy kopie cyfrowe. Oczywiście także otrzymasz od nas pliki na nośniku elektronicznym. Przy okazji możemy nagrać także Twoje wspomnienia!
  • Odwiedź nas na jednym z wydarzeń! Do grudnia planujemy zorganizować kilka prezentacji i wykładów, a także pojawimy się na różnych targach, jarmarkach i festiwalach.

 

Po aktualne informacje na temat miejsc, w których prowadzimy akcję, zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/467238440385296/ 

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Masław oraz Tu było, tu stało

Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawa.