Paweł Brudek

JESIEŃ 2016 R. NA WARSZAWSKICH FORTACH

Na przełomie lata i jesieni 2016 r. rozpoczęły się prace na kilku fortach warszawskich.

DSC01317 3

Szlak rowerowy Twierdzy Warszawa 2014

Paweł Brudek

FORT CZE / CZERNIAKÓW / PIŁSUDSKIEGO PRZY UL. IDZIKOWSKIEGO
20130502248


Twierdza Warszawa istnieje, wpleciona w urbanistyczną dżunglę współczesnej Warszawy. Miasto wchłonęło pierścień wewnętrzny twierdzy, choć wokół jego elementów wytworzyła się specyficzna peryferyjność, sprawiająca że trudno do nich dotrzeć.
alt
 

Wielkie odliczanie dobiega końca! Już w piątek, o godz. 18.00 w Warszawie meczem Polska – Grecja rozpoczną się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Tym, którzy nie będą mogli obejrzeć tego spotkania na Stadionie Narodowym pozostają inne możliwości, aby poczuć “atmosferę wielkiego piłkarskiego święta”, jakby to określił Dariusz Szpakowski. U zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej powstaje gigantyczna strefa kibica. Ponoć ma pomieścić sto tysięcy ludzi. Mecz można będzie obejrzeć też w kinie tudzież w pubie.

Warszawa na Euro 2012 już skorzystała, bo dzięki niej mamy Stadion Narodowy, czy też połączenie kolejowe lotniska z centrum, a kilka innych inwestycji ruszyło z kopyta. Czy turniej będzie sukcesem organizacyjnym, komercyjnym, wizerunkowym? Zobaczymy. A jakie szanse ma nasza reprezentacja? Czy możemy mieć nadzieję na medal? Poniżej szczegółowa analiza szans naszej kadry na sukces.