Okno na_Warszawe_2_plakat1

21 kwietnia 2012 r. (sobota), w godz. 11.00–19.00, w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie, ul. Marszałkowska 3/5 w Warszawie, odbędzie się druga odsłona imprezy varsavianistycznej „Okno na Warszawę”. Aktywny udział w imprezie weźmie Stowarzyszenie Masław. Przedstawimy emocjonalną mapę Warszawy, na której będziecie mogli zaznaczać miejsca, które są dla Was ważne i z którymi coś Was łączy. Ponadto poznacie projekt „Warszawa przez różowe okulary”, weźmiecie też udział w ciekawej ankiecie, a także będziecie mogli uczestniczyć w spotkaniach dotyczących projektu "Tu było, tu stało" oraz prawnych aspektów ochrony zabytkowych budynków.

 

Gorąco zapraszamy na stoisko Masława! Oprócz tego polecamy spotkania, które poprowadzą członkowie naszego Stowarzyszenia:

11.50-12.30 – „Aspekty prawne ochrony zabytków”. Prowadzą mec. Adam Jastrzębski i mec. Artur Zalewski. Miejsce – salka kinowa na poziomie -1.

13.20-14.00 – Wokół projektu „Tu było, tu stało. Znikająca architektura Warszawy po 1989r.” Spotkanie z kuratorką projektu Patrycją Jastrzębską. Miejsce – salka konferencyjna na poziomie 0.

 

W programie drugiej edycji "Okna na Warszawę" oprócz tego moc warszawskich atrakcji, m.in.:

  • pokaz mody „Między Rockiem a Barokiem” (stołeczna moda od baroku do lat 80. XX wieku),
  • premierowy spektakl grupy teatralnej Warszawiaki „„A u mnie siup, a u mnie cyk” - czyli piosenki i skecze dawnej Warszawy” (wszystkie dialogi są prezentowane w gwarze warszawskiej i przeplatane szlagierami warszawskich ulic),
  • spacery z przewodnikami dla dużych i małych (fotospacer dla dzieci oraz spacer po socrealistycznej Warszawie – w języku angielskim i polskim),
  • warszawskie neony (pokażemy eksponaty z bogatych zbiorów Neon Muzeum),
  • warsztaty dla dorosłych i dla dzieci (m.in. wypleciemy Warszawę z gazet, nauczymy się klawej gwary warszawskiej, stworzymy mapę sentymentalną stolicy),
  • warszawski design (Warszawa do rzeczy, czyli koszulki, akcesoria wyposażenia wnętrz, gadżety inspirowane miastem),
  • gry miejskie (zwiedzimy zakamarki Domu Prasy, w którym przez wiele lat mieściła się redakcja „Życia Warszawy”).

 

Słowem wszystko to, co może się zmieścić w szeroko otwartym OKNIE NA WARSZAWĘ.

 

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: http://oknonawarszawe.pl/ oraz na fanpage na Facebooku:https://www.facebook.com/Okno.na.Warszawe

 

A po imprezie zapraszamy wszystkich do  Baru Warszawa (https://www.facebook.com/BarWarszawa), przy Miodowej 2 – każdy, kto na Oknie na Warszawę zdobędzie ulotkę reklamującą Bar Warszawa, będzie mógł liczyć na darmowego drinka!

 

Wydarzenie organizują: Muzeum Historyczne m.st. Warszawy, Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, Wydawnictwo Naukowe Semper i Fundacja ARTE.

 

Wstęp wolny!

Comments are now closed for this entry