Internetowa mapa zawierająca warszawskie budynki o charakterze zabytkowym, które znikały na "naszych oczach". Supersam, Fabryka Kamlera, Pawilon Chemia, Parowozownia i inne... Wciąż czekamy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. kolejnych wyburzonych i zagrożonych obiektów.

Projekt „Tu było, tu stało” ma na celu dokumentację oraz prezentację interesujących pod względem artystycznym i historycznym obiektów architektonicznych z mapy współczesnej Warszawy, które zostały wyburzone po 1989 r.

Aktualne informacje o wyburzeniach także na Facebooku: http://www.facebook.com/TuByloTuStalo

Zobacz mapę na stronie Google

 

mmw4 banerfb

Różnorodność - to słowo towarzyszy nam przy tegorocznej serii warsztatów "Moje Miasto Warszawa". To już czwarta edycja projektu i pierwsza, w której pod lupę bierzemy kolejno wszystkie dzielnice Warszawy. Od mokotowskiego pałacyku Szustra, przez Śródmieście, Ochotę, ursynowskie blokowiska, po Rembertów i wawerskie świdermajery. Będziemy wspólnie omawiać, projektować, planować, a czasami wymyślać na nowo poszczególne rejony Warszawy. I to rodzinnie! Zapraszamy na cykl 22 warsztatów i gier miejskich dla dzieci i rodziców.

rodzinne warsztaty architektoniczno-varsavianistyczne

warsztaty rodzinne

Miejsce: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

Czas trwania: wrzesieńgrudzień 2016 r.

Zawsze w sobotę, godziny: 12:00-14:00

Facebook

 

2016 12 15 TBTS zajawkaOd kilku miesięcy TU BYŁO, TU STAŁO i STOWARZYSZENIE MASŁAW realizują akcję zbierania domowych archiwalnych fotografii i wspomnień wśród mieszkańców Warszawy. Na przestrzeni kilku miesięcy udało się pozyskać ponad 500 unikalnych zdjęć z prywatnych zbiorów, a także przeprowadzić  dziesiątki inspirujących rozmów.

fot.czek.it

Zapraszamy na premierę drukowanej mapy Tu było, tu stało 3. Przekształcenia w architekturze Warszawy po 1989 r., która odbędzie się 1 grudnia 2015 r. o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.


Zapraszamy na cykl spacerów architektonicznych. Tematem wycieczek będą warszawskie obiekty architektoniczne, które po 1989 roku uległy znacznym przekształceniom. Dotyczy to dobrych i złych realizacji. Tych, które dały budynkom nowe życie oraz tych, których wartość artystyczna została zatarta lub utracona.

szczegóły: Zobacz wydarzenie na Facebooku

RODZINNE WARSZTATY ARCHITEKTONICZNO-VARSAVIANISTYCZNE

Mapa "Tu było, tu stało 2. Znikająca architektura Warszawy po 1989 r." cieszyła się nie mniejszym zainteresowaniem niż nasza pierwsza część mapy. Tym razem oprócz wyburzonych stołecznych budynków zaprezentowaliśmy także przykłady obiektów, które zostały przekształcone z zatarciem ich wartości architektonicznej.